Magneesium
Üle maailma on täheldatud Magneesiumi vähenemist pinnases ja seetõttu ka taimedes. Inimesed söövad tänapäeval mitu korda rohkem toitu kui aastasadu tagasi, aga ometi vaevlevad toitainete, mineraalide ja mikroelementide puuduses.
Arvatakse, et tänapäevase toitumise juures on 80% inimestest Magneesiumi puudus. Kindlasti on tugev Magneesiumi puudus kroonilistel alkohoolikutel, diabeetikutel, maksatsirroosi, ateroskleroosi, neeruhaiguste ja kroonilise kõhulahtisusega inimestel ning pikaajalisel oksendamisel või suhkrurikaste toitude kestval liigtarbimisel.
Tavapärasest rohkem Magneesiumi vajavad eakad inimesed, tippsportlased, kiire kasvu eas lapsed, rasedad ja imetavad naised.
Magneesiumipuudust on laboratoorsete testide abil raske määrata, kuna organism hoiab vere Magneesiumisisaldust võimalikult stabiilsena, et tagada südamelihase normaalne töö.
Magneesiumi ülesanded kehas
Magneesiumil on kehas väga palju ülesandeid. See on osaline ATP tootmises rakkudes, mis on keha energiaallikas; see on oluline lihaste ja närvirakkude töös ning eelkõige lõõgastumise protsessis. Kaltsium ja magneesium vastutavad lihases vastandlike protsesside eest – kaltsium on oluline lihase kontraktsioonil ja magneesium lihase lõõgastumisel. Kui kehas on kaltsiumi ja magneesiumi tasakaal paigast ära kaltsiumi kasuks, siis tekivad kergesti lihaskrambid.
Samuti on magneesiumil oluline roll kaltsiumi ainevahetuses kehas. Magneesium on oluline keha puhastamisel mürkidest. Magneesiumi on vaja südamelihaste tööks ja vereringe reguleerimiseks ning süsivesikute ainevahetuse mõjutamiseks ja aminohapete aktiveerimiseks. Inimese kehas on üle 300 ensümaatilise süsteemi, mis vajavad toimimiseks piisavat Magneesiumi.
- Magneesiumi puudus võib põhjustada lihaskrampe, lihasnőrkust, lihasvärinaid, tundetust ja paralüüse, südame-ja veresoonkonna haiguseid, südamepekslemist, noortel täiskasvanu-ea astmat, unehäired, diabeeti, kõrvetisi maos, kõhukinnisust, liigesevalu, kõrget vererõhku, ärevushäired, ärrituvust, rahutust, depressiooni, väsimust, loidust, närvilisust, isiksuse muutuseid, isutust, migreeni, peavalu, põletikke, neerukive, osteoporoosi, südameatakki ja ajuinfarkti.
- Teatud toidud nagu nagu liha, muna, jäätis, juust ja muud rasvad võivad takistada Magneesiumi imendumist soolteseinastikust läbi ning seejärel pőjustada Magneesiumi puudust.
- Mitmed ravimid nagu näiteks vererõhu ravis kasutatavad diureedid võivad põhjustada
Magneesiumi kadumist organismist. Uuringud on näidanud, et Magneesiumi kaotuse all kannatavad vajavad rohkem vererõhuravimeid kui need, kel on normaalselt Magneesiumit. - Mitmed ravimid takistavad mürkainete eemaldamist kehast, kuid magneesium hoopis soodustab maksa mürkainetest vabanemist.
- Magneesium aitab kehast raskemetalle välja viia.
- Paljud inimesed kurdavad pärast operatsiooni pikaajalist jõuetust, sest nende magneesiumi tase on nullilähedane ja nad ei taastu loomupäraselt.
- Prantslaste uuringu kohaselt Magneesiumi puudus viib ka Kaltsiumi kogunemisele veresoontes. Uurijad otsustasid, et Magneesiumi puudus võib mõjutada rasva kogunemisele arterite seintele (arteroskleroos). Howardi ülikooli juhtiv uurija on veendunud, et südameinfarkti surnutel on Magneesium puudus.
- Kaltsiumi omandamiseks vajab organism teatud koguses Magneesiumit. Magneesiumi kasutamine sõltub Kaltsiumist.
FARMAKONI MUMIO EKSTRAKT sisaldab hulgaliselt loodusliku päritoluga Magneesiumi kuna toorainet ei ole sulatatud ega töödeldud kuumusega (kuumutamine üle +46°C hävitab suurema osa toitaineid, magneesiumi, ensüümid, vitamiinid ja organismile kasulikud bakterid).
Samuti FARMAKONI MUMIO EKSTRAKT sisaldab hulgaliselt loodusliku päritoluga kaltsiumi, fosforit ja räni, mis aitavad tugevdada luid. Kaltsium on oluline lihase kontraktsioonil.
*** Meie rakud omastavad AINULT loodusliku päritoluga mineraale 100%-liselt.
FARMAKONI MUMIO EKSTRAKTI KOHTA LEIAD INFOT SIIT
Viited:
Jäta kommentaar