Firmast

Ajalugu

1961 aastal loodi Tallinnas Galeeniline Laboratoorium, kus algselt toodeti salve, lahuseid, ekstrakte ja tinktuure, mida turustati apteekides ja meditsiiniasutustes ning müüdi edasi tootjatele. Tellimustööna valmistati nahaarstidele ja kosmeetikasalongidele erinevaid salve, kreeme, kreemialuseid ning maske.

1992 aastal loodi Galeenilise Laboratooriumi baasil OÜ Farmakon, mis jätkas ravimite tootmist. Lisaks eeltoodule töötati professionaalsete farmatseutide, kosmeetikute, keemikute, bioloogide ja dermatoloogide meeskonnatöö tulemusena välja eksklusiivne looduslik nahahooldustoodete sari.

2000 – 2005 aastani tehti investeeringuid tooraine uuringuteks ning koolitati töötajaid uute tehnoloogiate kasutuselevõtu eesmärgil Ameerika Ühendriikides. Samuti viidi läbi valmistoodete efektiivsusuuringuid, milles osales 200 – 300 vabatahtlikku.

2006 aastal asutas OÜ Farmakoni ainuosanik Ameerika Ühendriikides ettevõtte EartHerbs L.L.C. kus jätkati toidulisandite, ekstraktide ning looduslike nahahooldustoodete tootmist.

Tootmises rakendati kaasaegseid teaduslikke avastusi ja tehnoloogiat, et maksimeerida toidulisandite, ekstraktide ja looduslike nahahooldustoodete tervendavat mõju organismile ja nahale.

2013. aastast hakati EartHerbs L.L.C. tooteid müüma ka Eesti turul kaubamärgi Farmakon nime all.

2017. aastast toodetakse enamus Farmakoni toidulisandeid taas Eestis.

Looduslikud nahahooldustooted

Farmakoni unikaalsete looduslike nahahooldustoodete tootmiseks on rakendatud kaasaegset tehnoloogiat ja kasutatud kõrgekvaliteedilisi looduslikke tooraineid, mille tulemusena:

  • tooted pakuvad nahale spetsiaalset hooldust ja kaitset, ennetades naha vananemist;
  • tooted aitavad säilitada naha looduslikku niiskustasakaalu, kontrollida nahapinna rasusust, kaitsta nahka keskkonna kahjulike mõjude eest, silendada nahka ja hoida seda elastsena;
  • tooted on 98 – 99,9 % naturaalsed ja 76 – 79 % mahetooted.
    Kliinilised uuringud on tõestanud Farmakoni nahahooldustoodete efektiivset mõju nahale. Tooted on dermatoloogiliselt testitud ning heaks kiidetud kosmeetikute ja massööride poolt.

Ekstraktid ja toidulisandid

  • Farmakon kasutab oma toodetes ainult ökoloogiliselt puhtast loodusest saadud tooraineid, milles vajalike toitainete sisaldus on maksimaalne.
  • Farmakoni ekstraktide ja toidulisandite tootmises rakendatud kaasaegne tehnoloogia võimaldab ekstrakte töödelda madalal temperatuuril, st temperatuuril alla +25 ºC, mis on oluline selleks, et tagada antioksüdantide, antioksüdantsete ensüümide (superoksiidi dismutaas ehk SOD), muude toitainete, aminohapete (valkude) ja mõningate mineraalide (kuumustundlike) maksimaalne säilimine tootes (toorainete kuumutamisel toitainete hulk tootes väheneb oluliselt).
  • Farmakoni tooted on pakendatud vastavalt kaasaegsetele standartidele, mis garanteerib toote kvaliteedi säilimise.