Erinevalt põllumaast on metsapinnas looduslikult viljakas fulvohappe, anorgaaniliste mineraalainete ja mikroelementide poolest.
Seega metsikult kasvavad taimed ja marjad sisaldavad fulvohapet, orgaanilisi mineraale ja mikroelemente. Need on orgaanilised (loodusliku päritoluga) ning meie rakud omastavad neid 100%-liselt.
Enamuse metsasaaduste kasvamise ja valmimise aeg on ligikaudu 4-6 kuud, mis on paraku liiga lühike aeg selleks, et taim suudaks piisavalt fulvohapet, anorgaanilisi mineraale ja mikroelemente mullast saada ja neid ümber töödelda orgaanilisteks mineraalideks ning mikroelementideks. Seega mineraalide ja mikroelementide sisaldus on väike ning me peaksime neid taimi ja marju sööma väga palju et oma mineraalide ja mikroelementide puudust taastada.
*Metsakeskkonnas kasvanud taimed ja marjad sisaldavad tunduvalt rohkem SOD ensüüme, vitamiine ja teisi toitaineid kui juur- ja puuviljad, sealhulgas öko- ja maheviljad.
See on tingitud sellest et fulvohappe metsapinnases suurendab tunduvalt toiteainete ja vitamiinide sisaldust.
Tähelepanu! Taimede ja marjade ning aiasaaduste töötlemine kuumusega (kuumutamine üle +46°C) hävitab suurema osa toitaineid, SOD ensüümid, vitamiinid, magneesiumi ja organismile kasulikud bakterid).
*Kõige rohkem sisaldavad fulvohapet, orgaanilisi mineraale, mikroelemente, SOD ensüüme, toiteaineid, juured mis on olnud metsapinnases rohkem kui 3 aastat. Samuti seened mis on olnud puu küljes rohkem kui 3 aastat.
Seda aega loetakse piisavaks ajaks et anorgaanilisi mineraale mullast saada ning ümber töödelda orgaaniliseks fulvohappeks, mineraalideks ja mikroelementideks.
Mida kauem olnud juured pinnases või seen puu küljes seda rohkem see sisaldab fulvohapet, orgaanilisi mineraalaineid, mikroelemente, SOD ensüüme, vitamiine ja toiteaineid.
Seega need on parimad inimestele mineraalide ja mikrolelementide puuduse taastamiseks ja immunsussüsteemi tugevdamiseks.