Pruunvetika Ekstrakt 50ml

15.00

Koostisosad: Vesi, etanool, Põhja-Atlandi pruunvetikas (Ascophyllum nodosum).

Päevane kogus (40 tilka) sisaldab 50 mg pruunvetika ekstrakti (võrdub 200µg joodiga mis on 100% täiskasvanu päevasest joodivajadusest ehk võrdluskogusest).

Toote pakend: Tilgutiga klaaspudel
Toote sisu: Ekstrakt

Toime: Kasutatakse eelkõige joodi defitsiidi vältimiseks.

Farmakoni toodetes kasutatav pruunvetikas on on korjatud Põhja-Atlandi ookeanist ja USA põllumajandusministeeriumi poolt registreeritud öko- ja mahepõllumajandustoode.

Toidulisand ei asenda mitmekülgselt toitumist.

Säilitamine: Hoida temperatuuril alla 25ºC kaitstuna otsese päikesevalguse eest.

Tootekood: 010 Kategooria:

Kirjeldus

Kasutamisõpetus

Soovitatav kogus 20 tilka 2 korda päevas.
Sega vajalik ekstrakti kogus 20ml toasoojas vees või muus joogis. Hoia ekstrakti lahust enne alla neelamist 30 – 60 sekundit suus, et toimeained saaksid imenduda.

* Ekstrakti lahuse 30 – 60 sekundit suus hoidmine enne alla neelamist tagab toitainete kiire imendumise läbi suu limaskesta verre, andes ekstrakti kasutamisel parima tulemuse.

**Parimaid tulemusi annab kui kasutada ekstrakti 14 päeva, pidada 14 päeva vahet ning seejarel uuesti kasutada 14 päeva. Toodet tuleb manustada päevasel ajal, kuna ekstrakt stimuleerib sisesekretsioonisüsteemi, mis võib põhjustada unehäireid.

Tähelepanu: Ärge ületage päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust! Inimesed, kellel on kõrge vererõhk, neerutalitlushäired või kilpnäärmeprobleemid, võivad pruunvetikat kasutada ainult arsti järelevalve all.

Kui teil on raske tervislik seisund, pidage enne pruunvetika ekstrakti kasutamist nõu oma perearstiga.

Hoiatus

Mitte kasutada, kui olete joodi suhtes tundlik või allergiline; ülitundlikkuse korral toimeainete või toote mõne koostisosa suhtes; ei ole soovitatav kasutada raseduse ja rinnaga toitmise ajal. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Kasutamine koos teiste toidulisanditega või ravimitega: Samaaegselt türoksiinitablettidega võib toodet manustada ainult arstliku järelevalve all. Koostoimeid teiste toidulisanditega või ravimitega ei ole täheldatud. Soovitatav kasutada pruunvetika ekstrakti 1 tund enne või pärast teiste toidulisandite või ravimite kasutamist. Kasutamine koos toidu ja joogiga: Erinõuded puuduvad.

Kõrvaltoimed

Kui te märkate mõnda kõrvaltoimet, palun rääkige sellest oma arstile või apteekrile.

*Hoidke infoleht alles, et seda vajadusel uuesti lugeda. Lisainformatsiooni saamiseks pidage nõu apteekriga. Ärge kasutage pruunvetika tinktuuri peale pakendil märgitud säilivusaega. Säilitamine: Hoida temperatuuril alla 25ºC kaitstuna otsese päikesevalguse eest.

Farmakoni pruunvetika ekstrakt:

 • kiirendab ainevahetust;
 • aitab kaalu langetada;
 • tasakaalustab kilpnäärme tegevust;
 • stimuleerib raku ainevahetust sisesekretsioonielundites;
 • aitab omastada toiteaineid toidust;
 • puhastab organismi toksilistest ainetest ja raskemetallidest ning radioaktiivsetest ainetest;
 • tugevdab immuunsussüsteemi;
 • avaldab kogu organismile üldtugevdavat toimet;
 • suurendab organismi vastupanuvõimet vaimse ja füüsilise ülepinge korral;
 • tõstab toonust;
 • puhastab ja tugevdab verd;
 • aitab kevadväsimuse ja kurnatuse korral;
 • tasakaalustab neerupealiste ja ajuripatsi tööd;

*Pruunvetikal on ka võime vähendada kolesteroolitaset, sidudes end selle molekuli külge seedetraktis enne verre imendumist.

Lisainformatsioon

 • Pruunvetikat kasutatakse ainevahetuse kiirendamiseks seega aitab pruunvetika tinktuur kaalu langetada.
 • Organismi joodisisalduse suurendamine parandab kilpnäärme talitlust., viies seeläbi organismi üldise ainevahetuse tasakaalu. See võib olla abiks rasvumise ja kõhukinnisuse korral (parandades vereringet ja aidates kaasa toitainete omastamisele) ning aktiviseerida seedesüsteemi tööd.
 • Pruunvetikas sisaldab ka alginaatide nime all tuntud aineid. Neil molekulidel on ainulaadne võime absorbeerida oma pinnale raskmetalle, radioaktiivseid aineid ja orgaanilisi molekule, nagu näiteks kolesterooli.
 • Pruunvetikas sisaldab lisaks joodile kaltsiumit, magneesiumit, kaaliumit, rauda, räni, fosforit, mangaani, tsinki ning vitamiine B1, B2, B3, B12, A, C, E, G, S ja K.

Milleks on vaja joodi?

Jood käib lahutamatult kokku kilpnäärmehormoonidega, mis mõjutavad enamikku keha elundisüsteemidest. Jood osaleb seeläbi muuhulgas kehatemperatuuri, ainevahetuse kiiruse, kasvu, vererakkude tootmise, valkude sünteesi, ensüümide tegevuse ning närvi- ja lihasfunktsioonide reguleerimises. Kilpnäärmehormoonidel on oluline roll loote ning imiku skeleti ja kesknärvisüsteemi arengus. Lisaks täidab jood ka teisi rolle kehas, osaledes näiteks immuunsüsteemi töös.

Mida toob kaasa joodipuudus?

Joodi alatarbimise tagajärjeks on hüpotüreoos ehk kilpnäärme alatalitus, mille tüüpilisteks esmasteks sümptomiteks on külmakartlikkus, kaalutõus, kõhukinnisus, depressioon, väsimus, vaimne ning füüsiline aeglus, lihaste nõrkus, lihasvalud ja -krambid, kuiv nahk, juuste ja küünte haprus, külmad käed ja jalad, menstruatsioonihäired, kõrgenenud kolesteroolitase.

Kui tarbitavad joodikogused on kestvalt madalad, hakkavad kilpnäärme rakud suurenema ning tulemuseks võib olla struuma, mille nähtavaks ilminguks on kaela kuju muutused.

Struuma ongi tavaliselt joodidefitsiidi esmane kliiniline tunnus. Kui sellises ulatuses joodipuudus esineb rasedal, võib see lootele kaasa tuua väga tõsiseid arenguhäireid ja kasvupeetust, samuti raseduse katkemist ning lapse surnult sündimist. Krooniline rasedusaegne joodidefitsiit põhjustab lapsel kretinismi, mille tunnusteks on pöördumatu vaimne alaareng, kurttummus, kasvupeetus, hilinenud seksuaalne küpsemine ning muud füüsilised ja vaimsed arenguhälbed.

Imikutel ja lastel võib ka kergekujuline joodipuudus põhjustada arenguhäireid, näiteks keskmisest madalamat intelligentsustaset ning õpiraskusi.

Kokkuvõttes, piisav joodi saamine on oluline igas eluetapis, kuid äärmiselt oluline raseduse ja imetamise ajal ning imiku- ja lapseeas.

Mitmed veganite toidusedelisse regulaarselt kuuluvad toiduained, nagu sojaoad, linaseemned, toored ristõielised köögiviljad (brokoli, rooskapsas, lillkapsas, peakapsas), maguskartulid, virsikud, maasikad, maapähklid jne, sisaldavad ühendeid, mis takistavad kilpnäärme tegevust ning võivad kaasa aidata kilpnäärme alatalituse tekkimisele. See on aga probleemiks ainult juhul, kui toiduga saadavad joodikogused on väga väikesed ja lahenduseks ei ole mitte nende muidu nii kasulike toiduainete väljajätmine oma toidusedelist, vaid piisav joodi tarbimine.

Loe lisa

 • Loodustohter: miks on jood tänapäeva inimesele ülioluline Loe lisa siit.

Info koostamisel kasutatud allikad

 • Eesti Vegan Selts Loe lisa siit.
 • World Health Organization. United Nations Children’s Fund & International Council for the Control of Iodine Deficiency Disorders. Assessment of iodine deficiency disorders and monitoring their elimination. 3. väljaanne. Genf: WHO, 2007. Loe lisa siit.
 • Tervise Arengu Instituut, Eesti Toitumisteaduse Selts. Eesti toitumis- ja toidusoovitused. Tallinn: Eesti Toitumisteaduse selts. 2006 Loe lisa siit.
 • Benoist, B., McLean, E., Anderson, M., Rogers, L. Iodine deficiency in 2007: gGlobeal progress since 2003. Food and Nutrition Bulletin. 2008,; 3:195–202. Loe lisa siit.

Tooja: Eartherbs L.L.C., NY 13030 USA
Maaletooja: Farmakon OÜ

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Pruunvetika Ekstrakt 50ml”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Title